in

Akbank Kredi Başvurusu

Hepimizin yaşamı boyunca bazı dönemlerinde kredi çekme ihtiyacı olmuştur. Kredi talebi için başvurulan bankalar sizlerden bazı koşulları karşılayıp karşılamadığınızı öğrenmek için birtakım bilgiler isterler. Eğer gerekli koşulları sağlıyorsanız bankalar size ödeyebileceğinizi düşündükleri kredileri temin eder. Siz de bunların arasından sizleri yıpratmayacak bir aylık ödeme planı belirlersiniz. Sizin için en uygun olanı belirledikten sonra farklı yöntemler yardımıyla başvuruda bulunabilirsiniz. Akbank kredi başvurusu sizlerin hizmetine çeşitli imkanlar sunuyor. Bunlar internet üzerinden başvuru, SMS yolu ile başvuru, mobil bankacılık yolu ile başvuru ATM üzerinden başvuru ve telefon ile başvurudur.

Şubeden Kredi Başvurusu

Bankaya gitmek ve işinizi orada halletmek istiyorsanız Akbank şubelerinden herhangi birine gidip bireysel krediler görevlisiyle iletişime geçerek, Akbank kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunu yapmadan önce bankanın faiz oranlarını ve birtakım bilgileri incelemeniz sizlere kolaylık sağlayabilir. Krediye neden ihtiyacınız olduğunu, ihtiyaç duyduğunuz miktarı ve ödeme şeklinizi şubedeki görevli arkadaşlara açıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şubeye giderken yanınıza T.C. kimlik numaranızın bulundu T.C. kimlik kartınızı almayı unutmayın. Eğer daha önceden Akbank müşterisi olmadıysanız, maaş bordronuzu, ikametgâh belgenizi veya size ait olan son 3 aylık doğalgaz, su, elektrik, telefon faturalarınızdan birini götürerek işleminizi son derece hızlandırabilirsiniz.

Akbank Kredi Başvurusu İnternetten Nasıl Yapılır?

Teknoloji çağının bir getirisi olan internet kredi başvurusunda da büyük kolaylık sağlamaktadır. Akbank kredi başvurusu için Akbank’ın internet sitesine girip kredi başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Yapmış olduğunuz bu e-başvuru kredi ön başvurusu yerine geçmektedir. Eğer bu başvurunuz onaylanırsa, Akbank sizlerle iletişime geçip alabileceğiniz kredi miktarını iletecek ve en yakın Akbank şubesine teslim etmeniz gereken belgeler hakkında bilgi verecektir. Bunun yanında eskiden Akbank müşterisi iseniz sizden herhangi bir belge talep etmeyebiliyorlar.

Akbank Kredi başvurusu işlemlerinin geri dönüşleri iki aşamalı şekilde gerçekleşiyor. Önce vermiş olduğunuz bilgiler dahilinde mevcut gelir tablonuz ve kredi notunuz değerlendiriliyor. Bunlar sonucunda ya ön onay alıyorsunuz ya da kredi isteğiniz kabul edilmiyor. Kredi ön onayı alırsanız, banka sizden talep ettiği belgelerin kendisine ulaştırılmasını istiyor.

Akbank Kredi Başvurusu Mobil Uygulama Üzerinden Nasıl Yapılır?

Firmaların ve bankaların gelişen teknoloji çerçevesinde kendilerini geliştirdiğini biliyoruz. Bu da bankaların müşterilerini yormadan istedikleri işlemleri yapabilmesini sağlıyor, bu yollardan birisi de mobil uygulama. Mobil uygulama sayesinde Akbank kredi başvurusu oldukça kolay bir hale geliyor. Başvuru yapmak için uygulamayı indirip bankaların güncel kredi faiz oranlarını, vade fırsatlarını ve ödeme seçeneklerini öğrenebiliyorsunuz. Akbank bu mobil uygulamalardan birine sahip ve mobil uygulama açısından da oldukça başarılı. Siz de Akbank’ın mobil uygulamasını indirerek hızlı bir şekilde Akbank kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Akbank Kredi Başvurusu Sms ile Nasıl Yapılır?

Akbank kredi başvurusu için müşterilerine SMS yoluyla başvurma fırsatı sağlayan bankalardan birisidir. SMS ile başvuru yapabilmek için telefonunuzdan Kredi yazıp bir boşluk bırakıp T.C. kimlik numaranızı yazmanız ve bu mesajı 4425’e göndermeniz gerekmektedir. Bu başvuru yolu ile sadece İhtiyaç Kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu da en fazla 20.000 TL ve vade sayısı maksimum 36 ay olacaktır. Eğer ihtiyacınız 20.000 TL’nin üzerinde ise başvurunuzu size en yakın Akbank şubesinden yapmanız gerekmektedir.

Not: Operatörünüz Vodafone veya Avea ise, mesajınızı 0532 750 25 25’e göndermeniz gerekmektedir.

Akbank Kredi Başvurusu ATM Üzerinden Nasıl Yapılır?

Akbank kredi başvurusu yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise Akbank ATM’leri. Başvurunuzu ATM üzerinden nasıl yapacağınızı aşağıda adım adım açıkladık.

  • Kartınızı ATM’ye taktıktan sonra İhtiyaç Kredileri seçeneğine tıklayınız.
  • Ardından T.C. Kimlik numaranızı ve telefon numaranızı giriniz.
  • Sonuncu olarak da istediğiniz kredi miktarını doğru bir şekilde giriniz.

ATM üzerinden yapmış olduğunuz Akbank kredi başvurusu işlemi ardından sizleri aynı gün içinde bir aramayla cevaplayacaklardır. Bu aramada sizlerden gerekli evraklarla birlikte en yakın Akbank şubesine gitmenizi isteyebilirler. Şubede gereken bilgileri daha iyi alabilirsiniz.

Akbank Kredi Başvurusu için yapmanız gerekenleri, başvuru yollarını ve sizden istenmesi muhtemel belgeleri aktarmış olduk. Eğer Akbank Kredi Başvurusu yapmak istiyorsanız bu yollardan birini tercih ederek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz

Adres: Akbank Genel Müdürlüğü Sabancı Center 4.Levent 34330 İstanbul

Akbank Kredi Faiz Oranı: %1,49

Telefon Numarası: 444 2 525

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cardfinans Kredi Kartı Başvurusu

Akbank Kredi Kartı Başvurusu