in

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Bankalar tarafından acil nakit ihtiyaçların karşılanması ve alım gücünün kolaylaştırılması amaçlı sunulan hizmetlerin başında krediler gelmektedir. Garanti Bankası Kredi Başvurusu yapmak isteyen kişilere ihtiyaçlarına ve ödeme koşullarına uygun çeşitli kredi imkanları sunulmaktadır.

Bireysel İhtiyaç kredisi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi adı altında kendinize en uygun kredi şeklini seçip Garanti BBVA Mobil, Anında Kredi Hattı 444 0 335, Garanti İnternet Şubesi, ya da Garanti BBVA şubelerine giderek Garanti Bankası Kredi Başvurusu yapabilir ve onaylandığı taktirde anında kredinizi kullanabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi online başvuru işlemlerinizde dijital ortamda kendi ödeme planınıza en uygun kredi şeklini İhtiyaç Kredisi Hesaplama Aracını kullanarak çok kolay bir şekilde belirleme imkanı bulabilirsiniz.

Örneğin; çekmek istediğiniz kredi  tutarını ve taksit sayısını sisteme girdiğinizde size , taksit tutarınızın ne kadar olacağı ve toplam geri ödeyeceğiniz tutarı faiz oranıyla birlikte gösterecektir. Ayrıca Garanti Bankası Kredi Başvurusu esnasında kredi ödeme planı, masraf ve ücretlerini kolaylıkla görebilme imkanınız da bulunmaktadır.

Garanti Bankası Kredi Başvuru İşlemleri

Garanti Bankası Kredi Başvurusu yapmak istediğinizde minimum 3 maksimum 60 aya varan vadelerden ve uygun faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Aşağıda belirtilen başvuru adımlarını izleyerek başvurunuzu online ortamda ya da şubeye giderek rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kredi kullanırken kredi miktarı, faiz oranı, vade, toplam geri ödenecek tutar, aylık geri ödeme miktarı,sigorta bedeli ve işlem ücretlerine dikkat edilmelidir.

Online ortamda kredi başvurusu yapmak isteyenler; öncelikle Garanti BBVA internet sitesini ya da Garanti Mobil sayfasını ziyaret ederek Garanti Bankası Kredi Başvuru butonunu tıklayıp ekranda beliren kredi başlıklarından ihtiyaca uygun olan kredi seçilmelidir. Tercihe göre İhtiyaç Kredisi Hesaplama Aracını kullanarak Aylık taksit tutarı, toplam geri ödenecek tutar ve faiz oranının ne olacağı kontrol edilebilir. Başvuru esnasında TC  Kimlik numarası ve cep telefon numaranız gerekecektir. Adım adım kredi bilgileri, diğer bilgiler sisteme girildikten sonra işlem onayı verebilir ve işlemin sonucunu anında alabilirsiniz. Garanti Bankası Kredi Başvurusu değerlendirme sonucunuz olumlu olduğunda kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Şubeye giderek başvuru yapmak isteyenler ise ; ilgili banka görevlisinden ayrıntılı bilgi alabilir ve kimlik bilgileri ile başvurusunu şubeden rahatlıkla yapabilir.

Kredi Başvurusu İçin Gereken Evraklar

Garanti Bankası Kredi Başvurusu talep ettiğinizde gerekli olacak belgeler sırasıyla;

 • Kimlik Belgesi
 • Gelir belgesi ya da emekli iseniz emeklilik belgesi
 • Ücretli çalışanlar için gelir yazısı ya da bordro
 • Garanti bankası kredi başvurusu işlemlerinde çiftçiler için çiftçilik belgesi
 • Kira geliri sahipleri için kira belgeleri
 • Faiz geliri sahipleri için banka hesap cüzdanı
 • Şahıs şirketine sahipseniz veya sermaye şirketi ortağı iseniz firma belgeleri

Olduğu belirtilse de günümüzde Garanti bankası kredi  başvurusu yapanlardan genelde belge istenmemektedir. Belge talep etmeden kredi kullandıran bankaların sayısı bir hayli fazladır. Bazen bazı bankalar SGK dökümü , maaş bordrosu gibi evrakları da isteyebilmektedir.

Kredi Başvurularında Dikkate Alınan Hususlar

 • Nakit ihtiyaçlar ve yatırım amaçlı kullanmak istediğiniz Garanti Bankası kredi başvurusu işlemlerinizde kredi ihtiyacınız konusunda gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu ve kredi tutarını çok iyi belirlemeniz gerekmektedir.
 • Garanti bankası kredi başvurusu yaparken toplam kullanmak istediğiniz kredi tutarınızı belirledikten sonra krediyi ne kadar sürede ödeye bileceğinize ve hangi eşit tutarlarda geri ödeme yapabileceğinize karar vermelisiniz.
 • Garanti Bankası kredi başvurusu öncesi kredi puanınızı yüksek tutmaya dikkat etmelisiniz. Banka müşterisi olarak ödemelerinizi düzenli yaptığınız taktirde kredi notunuz yüksek görünür. Kredi başvurularınızın olumlu sonuçlanmasında dikkate alınacak ilk kriter kredi notunuz olacaktır.
 • Gelirinize göre belirlenen bir borç limiti bulunmaktadır. Sahip olduğunuz kredi kartları ve diğer borçlarınız bu limiti aşmanıza sebep olabilir. Kredi başvurusu öncesi mevcut borçlarınızı kapatarak borç limitinizi düşürerek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Garanti Bankası Faiz Oranı: % 0,99 ve 1,64 oranları arasında değişmektedir

Garanti Bankası adres: Nispetiye Mah. Aytar Cad.  No : 34340 Levent Beşiktaş İstanbul

Tel: +90 212 318 18 18 – 444 0 333 – 0850 222 0 333

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Axess Kredi Kartı Başvurusu

Garanti Kredi Kartı Başvurusu