in

Halkbank Kredi Başvurusu

Halkbank kredi başvurusu ihtiyaç kredileri, konut kredileri, taşıt kredileri, emeklilere özel krediler, KKTC’ye özel kredileri kapsamaktadır. Halkbank’ta her cebe ve  ihtiyaca uygun kredi mevcut.

Sizde internet sitesinden kredi ürünlerini inceleyip sizin için en uygun krediyi seçebilirsiniz. Halkbank Kredi Başvurusu işlemlerinizi dilerseniz internet bankacılığı ile dilerseniz size en yakın Halkbank şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Kredi Başvurusu İşlemleri

Gerekli şartları sağlayan her kişi, dilediği şubeden Halkbank kredi başvurusu işlemlerini kolaylıkla halledebilir. Çekilebilen kredi miktarı kişinin gelir düzeyine göre belirlenmektedir. Kredi kullanıp, kullanamama durumu ise kredi notu baz alınarak belirlenmektedir. Kredi notunuz riskli olarak değerlendirildiğinde başvurunuz dikkate alınmayabilir. Kredi notunuzu yüksek tutmak için bankalarla olan ilişkilerinizde, borçlarını düzenli ödeyen bir müşteri olmalısınız. Bankalar size borçlarınızı ödeme alışkanlığınız doğrultusunda bir not verecektir. Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Başvurusu İçin Gereken Şartlar

Halkbank kredi başvurusu yapabilmek için gerekli şartlar şöyledir;

– 18 yaşını bitirmiş olmanız gerekmektedir.

-Bankalarla ilişkilerinizin, kredi kartı çalışmalarınızın ve kredi işlemlerinizin, düzgün olması gerekmektedir.

-İhtiyaç ve taşıt kredilerinde 60 ay talep etmeniz gerekmektedir.

-Gelir düzeyinizi, resmi geçerliliği kabul görülen bir belge ile bildirmeniz gerekmektedir.

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Halkbank kredi başvurusu için temin edilmesi gereken belgeler şu şekildedir;

-T.C uyruklu kişiler için gerekli belgeler; ehliyet, pasaport ya da nüfüs cüzdanı

-Yabancı uyruklu kişiler için gerekli belgeler; pasaport ve oturma  izni belgesi, başvuru sahibine ait son 3 ayın  ikametgah belgesi ya da doğalgaz, sabit telefon, elektrik , cep telefonu faturalarından herhangi biri.

-Bu evraklar haricinde, çalışma durumuna göre aşağıdaki belgeler de gereklidir:

-Ücretli çalışanlar için Halkbank kredi başvurusu kapsamında istenilen belgeler;  son aya ait maaş bordrosu veya çalıştığı firmanın imza örneklerinin olduğu maaş yazısı, özel sektör çalışanları için SGK dökümü.

-Emekliler için Halkbank kredi başvurusu kapsamında istenilen belgeler; ilgili sosyal güvenlik kurumunun düzenlemiş olduğu kimlik belgesi, gelir durumunu belgeleyen  hesap hareketlerinin kaşeli ve imzalı aslı, ikametgah belgesi, taşıt ruhsatı veya fatura, konut tapu fotokopisi, varsa ek gelir belgesi.

-Tüzel kişiliği olmayan gerçek kişi tacirler ve serbest meslek erbabı için Halkbank kredi başvurusu kapsamında istenilen belgeler; işletme hesabı özeti, son yıla ait vergi levhası fotokopisi, üyeliği bulunan meslek kuruluşlarından  üyelik belgesinin fotokopisi ve vergi dairesinde onaylatılan son yıla ait hesap durumu.

-Tüzel kişiliği olan firma ortakları için Halkbank kredi başvurusu kapsamında istenilen belgeler; son yıla ait noter onaylı imza sirküsü , son yıla ait vergi levhası fotokopisi ya da e-vergi levhası çıktısı ,son iki yıla ait banka yönetmelik hükümlerinde, belirtilmiş olan esaslara uygun olarak temin edilmiş bilanço ve gelir tablosu, ortaklık yapısını veya şirket ana sözleşmesini gösteren ticaret sicil gazetesi.

-Çiftçiler için Halkbank kredi başvurusu kapsamında istenilen belgeler ; Çiftçilik belgesi

Halkbank kredi başvuru işlemlerinizi, belirtilen şartları sağlamanız durumunda istenilen belgeleri temin ederek, kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Başvurusunda Dikkate Alınan Hususlar

Halkbank kredi başvurusu yaparken dikkat edilmesi gerekenler;çekilecek kredinin miktarı, bankanın kredi faiz oranı, kredinin vadesi, toplam geri ödeme miktarı, aylık geri ödemem miktarı, dosya masrafları ve ek sigorta bedelleri. 

Kredi geri ödeme planının hesaplanmasına devlete ödenecek vergi de dahildir.%15 KKDF, %BSMV ödeme planı içinde yer alır. Bu durumda ödenecek toplam geri ödeme miktarı şu şekildedir ; çekmiş olduğunuz kredi tutarı, dosya masrafları için gerekli olan ücret,  kredi faizlerinden dolayı çekmiş olduğunuz krediye eklenen miktar, ek vergiler ve sigorta ücreti.

Krediyi geri ödeyebileceğiniz şekilde vadelendirdiğinizde, gecikme gibi bir durum söz konusu olmadan borcunuzu zamanında ödeyebilirsiniz.

Kredi borcunuzu ödeyememeniz durumunda, Halkbank kredi başvurusu departmanı, borcunuz için hiç ödeme yapmamanız yerine, daha üzün sürede ödemenizi tercih ederek sizi yapılandırmaya yönlendirecektir.

Güncel Halkbank Kredi Faiz Oranı: %1.07

Halkbank Telefon numarası: 0850 222 0 400

Adres: Barbaros Mahallesi, Şebboy Sokak No:4/1 34746 Ataşehir / İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Enpara Kredi Kartı Başvurusu

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu