in

İş Bankası Kredi Başvurusu

İş Bankası kredi başvurusu, nakit ihtiyacını karşılamak için bankalara yapılan bir başvurudur. Bir bankaya kredi başvurusu yapmadan önce öğrenmeniz gereken şeyler vardır. Bunlar ne kadarlık bir paraya ihtiyacınız olduğunu belirlemek, en uygun oranda ve düşük faiz ile kredi veren bankayı bulmaktır. İş Bankası kredi başvurusu yapılacağı zaman bu iki noktaya öncelik verilmelidir. Bir başka dikkat edilecek nokta ise ev kredisi, araç kredisi, ihtiyaç kredisi ve anında kredi seçeneklerinden hangisinin seçilmesi gerektiğini bilmektir. Kredi başvurusu sırasında 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Kredi başvurusu sırasında seçilen kredi türünün taksitlendirilmesi doğru seçilmelidir. Bu taksitlendirme şeklinin doğru olması daha sonra ödeme kolaylığı sağlar.

İş Bankası kredi başvurusu yapılırken kredi notunuzun uygun olması gerekmektedir, kredi notu banka ile güvenli bir ilişki kurmaya yarar. Kredi başvurusu yapılırken bankaya gitme zorunluluğu yoktur. İlk işlemi internetten veya telefondan yapabilirsiniz. Eğer krediniz onaylanırsa sonraki adım için bankaya gidilerek, kredi alma işlemleri başlatılır.

İş Bankası Kredi Başvuru İşlemleri

İş Bankası kredi başvurusu kredi türüne  göre ayrı işlemler gerektirir. Alınacak kredi türleri; ev kredisi, araç kredisi, anında kredi ve ihtiyaç kredisi olarak ayrılmaktadır. İsimlerinden de anlaşılacağı gibi ev almak için ve araba almak için farklı kredilere başvurulur. Bunlarla birlikte ani durumlarda ve özel ihtiyaçlar için anında kredi ve ihtiyaç kredisi bölümlerine başvuruda bulunulur.

Anında kredi işleminde en fazla 50.000 TL’ye kadar kredi imkanı verilir. Bireysel kredi olarak geçmektedir. İhtiyaç kredisi tüketici kredisi olarak da geçmektedir. Esnek bir ödeme planı ile geri ödeme gerçekleştirilir. Genellikle yeni bir iş kuracak insanlar bu kredi türüne başvururlar. Araç bir diğer adıyla taşıt kredisi alınan taşıtın yaşına ve modeline göre belirlenir ve verilen kredi değişiklik gösterir. Kefil şartı aranmadan gerçekleştirilir. Ev kredisi, adından da anlaşılacağı gibi gayrimenkul için kullanılan bir kredi türüdür. 120 ay vadeye kadar geri ödeme sağlanabilinir. Ev kredisinin içerisinde tapu ve ekspertiz raporu da bulunur. İhtiyaç ve anında kredi aldığınızda Faiz oranlarına göre 60 aya bölerek ödeyebilirsiniz.

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

İş bankası kredi başvurusu için gerekli evraklar vardır. Genellikle ilk başvuruda bireysel bilgiler dışında bir belge istenmez. Kredi onaylandığı zaman ise maaş bordrosu ve SGK kaydı istenir. Bunun nedeni geri ödeme sırasında  sorun çıkmaması içindir. Genellikle düzenli bir geliri olan insanların kredi başvuruları onaylanmaktadır. İkametgah, son üç aya dair evin su ve elektrik faturaları ve gelir belgesi İş Bankası kredi başvurusu için gerekli olan belgeler arasındadır. Bu belgelerde eksiklik ya da uygun olmayan bir durum söz konusu olur ise kredi başvurusu iptal edilir ve kredi verilmez.

İş bankası kredi başvurusu onaylandıktan sonra kredinizi alırken banka size ve bütçenize uygun bir geri ödeme planı sunar. Bu plan kredinin türüne ve faiz oranına göre değişir. Bazen 60 ayda öderken bazen farklı bir süre zarfında ödemek gerekmektedir. Krediler de yaşa göre sigortalama işlemi yapılarak herhangi bir ölüm durumunda paranın havada kalmaması ve ödeme planı bir yakınına devretmemesi için ekstra para ödenerek kişi kendisini ve haklarını sigorta altına alır. Bu sigortanın miktarı ve ödeme şekli yaşa göre değişmektedir. Genç yaştakilerden daha az miktarda sigorta parası alınırken. Yaşı daha büyük bireylerden daha büyük bir sigorta fiyatı verilir. Taksitlendirme sayısı da yaşa göre çoğalır veya azalır. Sağlığa bağlı olmayan deprem ve doğal afette yaşanan ölümler ise ayrı bir şekilde değerlendirme altına alınmaktadır.

Kredi Başvurusunda Dikkate Alınan Hususlar

İş Bankası kredi başvurusu için yaşam standartlarınıza dikkat edilir. Geri ödeme gerçekleştiremeyecek durumdaysanız krediniz onaylanmaz. 18 yaşından küçüklere kredi verilmez. Düzenli gelirinizin olması gerekir.

İş Bankası Kredi Faiz Oranı: %0,89

Adres: İş Kuleleri 34330 Levent Beşiktaş-İstanbul

Telefon Numarası: 0850 724 0 724

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bonus Kredi Kartı Başvurusu

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu