in

TEB Kredi Başvurusu

Günümüzde aileniz bile olsa bir başkasından borç para almak oldukça can sıkıcı bir durumdur ve neredeyse çok yakınınız bile olsa dövize endeksli borç almanız mümkündür. Üstelik borç para almanın insanda yarattığı stres, eziklik ve mahcubiyet de rahatsızlık verebilir. Ödeme yapmada zorlanınca da karşı tarafın sizi uyarması pek sevimsiz hallerdir. Neyse ki imdadınıza Teb yetişerek sizi bu dertlerden kurtarır. Teb kredi başvurusu yaparak ihtiyaç kredisi ile ertelediğiniz, bütçe ayıramadığınız, şu an için nakit olmadığı için isteklerinize ulaşamadığınız her türlü ihtiyacınız karşılanır. Eğitim, tatil, sağlık, düğün-nişan, askerlik gibi türlü türlü nakde ihtiyacı olan herkes Teb kredi başvurusu şartlarını ve bankanın kriterlerini sağladığı takdirde kredi talebini karşılayabilir. Teb kredi başvurusu ile tüketici, ihtiyaçlarına hemen ulaşarak kendine uygun geri ödeme seçenekleriyle taksitlerini 36 aya varan vadelerde bankaya ödeme yapar. Örneğin çok uygun bir arsa buldunuz ve almak istiyorsunuz ancak birikiminiz yetersiz ya da yok diyebiliriz. Hemen bankaya gidip ihtiyacınız olan rakamı alabilmek için görüşme yapabilirsiniz. Bu aşamada kredi için gerekli bazı evrakları tamamlamış olmak gerekiyor. Teb kredi başvurusu yapmak için cep telefonunuzu ya da bankanın internet sitesini kolaylıkla kullanabilirsiniz. Kredi cevabınız en kısa sürede size bildirilecektir.

TEB Kredi Başvuru İçin Gerekli Evraklar

TEB Kredi başvurusu için çalışan, serbest meslek sahibi ve emekli olmak üzere farklı tür evraklar istenir. Eğer bir işyerinde maaşlı çalışansanız aşağıdaki evrakları tamamlamanız gerekmektedir.

 • Maaş bordrosu
 • Nüfus Cüzdanı ya da ehliyetin aslını göstermek kaydıyla nüfus cüzdanı ya da ehliyet fotokopisi
 • Maaş yazısı sunacaksanız, imza atmaya yetkili şirket yetkilisinin imza sirküleri
 • SGK Dökümü

Teb Kredi Başvurusu İçin Serbest Meslek Sahibi ya da İşletme Sahibi İseniz Gerekli Evraklar

 • Nüfus cüzdanı ya da ehliyet fotokopisi
 • İşletmenizin eğer esnaf iseniz son 3 yıllık hesap özeti, şirket iseniz son 3 yıllık bilanço ve gelir tablosu
 • Vergi levhası
 • Oda kayıt belgesi
 • Ticaret sicil gazetesi
 • İmza sirküleri

Teb Kredi Başvurusu İçin Emeklilerden İstenen Evraklar:

 • Nüfus Cüzdanı ya da ehliyet fotokopisi
 • Emekli maaş bordrosu ya da emekli maaşının alındığı bankadan maaş dokümanı

TEB Kredi Başvurusunda Dikkate Alınan Hususlar

Teb Kredi başvurusu için gerekli evraklar tamamlandıktan sonra, banka olarak bir takım süreçlerden geçen kredi başvuruları bireysel kredilerde 1 ya da 1.5 günde, esnaf, işletme kredilerinde maksimum 5 iş gününde sonuçlanır. Öncelikle başvuran kişinin kkb olarak kısaltılan kredi kayıt bürosu kaydına bakılır. Bu işlemde diğer bankalarla olan kredi, kredi kartı ilişkisi sorgulanır. Düzenli ve zamanında ödenip ödenmediğine bakılır. Gecikme sayısı 1 ise ödeme yaptırılıp dekont talep edilir. Gecikme sayısı 2 ve 3 ise bu durum başvuru yapan kişi açısından sıkıntılıdır. 3 gecikmeden sonra başvuru sahibi kanuni takip sürecine aktarılır. İcra müdürlüğü tarafından şahsın hesaplarına bloke konabilir. Bu tür problemlerde kredi başvurusu direk olumsuz sonuçlanır. Ödeme performansı düzeldiği zaman tekrar başvuru yapılması gerekir. Bu süreç de, en az 6 ay sürer. Sorgulaması olumlu olan maaşlı çalışan ve emeklinin bankalara olan aylık kredi ve kredi kartlarına yaptığı ödemeler toplamı hesaplanır. Daha sonra maaşının üçte birini aşmayacak şekilde borçluluğu artırmasına müsaade etmeden yeni kredi başvurusu değerlendirmeye alınır.

Başvuruların değerlendirilmesinde Teb kredi başvurusu yapan kişinin sunduğu evraklar titizlikle incelenir. Maaş bordrosuna bakılarak çalışılan iş yeri aranır, o kişinin orada halen çalışıp çalışmadığı ve ne kadar süredir çalıştığı sorgulanır. Maaş bordrosuna imza atan kişinin yetkili olup olmadığı öğrenilir. SGK dökümü incelenir, sigortasının düzenli ödenip ödenmediğine bakılır. En az 6 aydır en son çalışılan iş yerinde sigortasının ödeniyor olması gerekmektedir.

Esnaf ya da işletme sahiplerinin Teb kredi başvurusu değerlendirilirken yine maaşlı ya da emekli çalışanlar da olduğu gibi kkb sorgulaması yapılır. Olumlu olduğu görüldükten sonra vergi levhası matrahı, bilanço gelir tablosundan borçluluk durumu, satışları ve varsa araçlar incelenir. Mali açıdan kredi ödemeye gücünün yetip yetmediği araştırılır. İşletmenin, en az 1 yıldır faaliyet gösteriyor olması gerekmektedir. Teb kredi başvurusu için sizi bankaya bekliyoruz.

TEB Güncel Kredi Faiz Oranı %0.89

Adres: TEB Kampüs C ve D Blok  Saray Mah. Sokullu Cad. No:7A – 7B Ümraniye 34768 / İSTANBUL

Telefon Numarası: 0 850 200 0 666

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ING Bank Kredi Kartı Başvurusu

TEB Kredi Kartı Başvurusu