in

Vakıfbank Kredi Başvurusu

Vakıfbank’ın önemli üç kamu bankasından biri olması nedeniyle, müşterileri için gerekli tüm kredi imkanlarını sunmaktadır. Ancak, kredi kullanımları için Vakıfbank kredi başvurusu ve kredi için istenen şartların doğru bir şekilde yerine getirilmesi gerekmektedir.

Vakıfbank, tüketiciler için kredi hizmeti sunmadan önce Vakıfbank kredi başvurusu yapmak isteyen kişiye inceleme yapmaktadır. İlk olarak kredi notuna bakılan tüketici, banka için eğer uygun şartları sağlıyorsa gelir düzeyine uygun olarak kredi limiti çıkarılmaktadır. Tüketici, başvurduğu kredi için eğer uygun şartları sağlayamıyor ise krediyi alabilmesini sağlayan bir kefil ya da ipotek sağlamak zorundadır.

Vakıfbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank kredi başvurusu için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Müşteriler günlük hayatlarına uygun olarak bu yöntemler arasında tercihte bulunabilmektedir. Günümüz teknolojisi sayesinde artık tek bir tıkla kredi başvurusu yapabilmek mümkün hale gelmiştir. Vakıfbank kredi başvurusu yapabilmek için yöntemler aşağıdaki gibidir:

 • Şubeler
 • ATM
 • Telefon Bankacılığı
 • Mobil Uygulama
 • SMS Yolu ile
 • İnternet Bankacılığı

Yukarıdaki başvuru yöntemleri ile ön başvuru süreci tamamlanabilmektedir. Ön başvuru sürecinde banka, sizin bankalar ile olan ilişkilerinizi gözden geçirerek kredi alıp, alamayacağınıza karar vermektedir. Ön başvurunuzun olumlu sonuçlanmasının ardından Vakıfbank sizleri en yakın şubeye davet ederek işlemlerinizi tamamlamanızı rica edecektir. Vakıfbank kredi başvurusu için olumlu bir dönüş alamamanız halinde son gelir düzeyinizi belirleyecek bir belge ile şubelerden görüşme sağlayabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Türleri Nelerdir?

Vakıfbank kredi başvurusu esnasında müşteriler için her türlü acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecek çözüm olanakları sunulmaktadır. Düzenli olarak verilen ihtiyaç kredilerinin beraberinde dönemsel ihtiyaçlar da baz alınarak yeni kredi türleri sunulmaktadır. Bu sebeple de Vakıfbank kredi başvurusu yapmadan önce, kredi seçeneklerinin yeniden gözden geçirilmesi gerekmektedir. Covid-19 nedeniyle iş yerlerinin durdurulması ve bireysel ihtiyaçların karşılanmasında zorluklar yaşanmasından dolayı, üç kamu bankası Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvurusu almaya başlamıştır. Orta ve düşük gelirli vatandaşların finansman desteği alabilmesi için devlet desteği ile hazırlanan Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredileri 10,000 TL’ye kadar ve 6 ay ön ödemesiz 36 ay vadeli kredi seçeneği sunmaktadır. Aylık taksitleri eşit şekilde olan destek kredisi, üç kamu bankasında da 0,49 faiz oranıyla verilmektedir. Vakıfbank kredi başvurusu yaparken Temel İhtiyaç Destek Kredilerinden yararlanmak isteyen tüketicilerinin hane gelirinin 5,000 TL altında olması gerekmektedir. Vakıfbank tarafından sunulan diğer kredi türleri aşağıdaki gibidir:

 • İhtiyaç Kredisi
 • Ev Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • 2.El Taşıt Kredisi
 • Tatil Kredisi
 • Sosyal Hayatı Destek Kredileri

Vakıfbank Kredimi Nasıl Kullanabilirim?

Kredi kullanımları başvurulan kredi türlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin, Vakıfbank kredi başvurusu esnasında, Temel İhtiyaç Kredisi başvurusunda bulunan kullanıcıların kredilerini kullanabilmeleri için onay SMS’lerini almaları gerekmektedir. Onay mesajının alınmasının ardından şubeye gidilerek gerekli adımların takip edilmesi ve kredinizi hangi yol ile kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Vakıfbank kredi başvurusu yapan kullanıcıların, hangi kredi türü için başvurduğu fark etmeksizin aynı şekilde başvuru sorgulama seçeneği bulunmaktadır. Vakıfbank, bilgi almak isteyen müşterilerinin şubelerde yoğunluk yaratmasını önlemek amacıyla çağrı merkezi aracılığı ile ya da SMS yolu ile bilgilendirmektedir. Bu sebeple de herhangi bir sorgulama ya da bilgi almak isteyen müşterilerin 0850 222 0 724 numaralı iletişim hatlarını aramaları gerekmektedir.

Kredi İçin Hangi Evraklar İstenilir?

Her banka gibi Vakıfbank’ta da kredi başvurusu esnasında belli başlı evraklar istenmektedir. Vakıfbank kredi başvurusu seçeneğine göre bu evraklarda da değişiklik yapılabilmektedir. Örneğin, Ev Kredisi için istenen herhangi bir evrak, Taşıt Kredisi için istenmiyor olabilir. Banka tarafından istenen evraklarınızı ayarladıktan sonra, başvurunuzu tamamlayarak, finansmanınıza ulaşabilirsiniz. Vakıfbank kredi başvurusu esnasında istenen temel evraklar aşağıdaki gibidir:

 • T.C. Kimlik Kartı ya da Nüfus Cüzdanı
 • Gelir Düzeyini Gösteren Belge, Kira Sözleşmesi ya da Maaş Bordrosu
 • İkametgah Belgesi (Son birkaç ayın elektrik, doğalgaz ve su faturası)
 • Taşıt Kredileri İçin Ruhsat
 • Ev Kredileri İçin Tapu

Vakıfbank Kredi Faiz Oranı: %0,79

Adres: Saray Mahallesi Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. A1 Blok No: 7A Kat:19 34768 Ümraniye/İSTANBUL

Telefon Numarası: 0850 222 07 24

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paraf Kredi Kartı Başvurusu

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu