in

Yapıkredi Bankası Kredi Başvurusu

Kişiler, çeşitli sebeplerden doğan ihtiyaçları nedeniyle nakde sıkışabilirler. Böyle bir durumda herhangi bir tanıdıktan borç almak yerine bankalardan kredi kullanmak isterler. Bu durumun en temel nedeni bankadan çekilen miktarın geri ödemesinin yıllara yayarak yapılmasıdır. Oysa kişi bu ihtiyacını tanıdığı birinden karşıladığında geri ödemesini kısa bir sürede yapmak durumunda kalmaktadır.  Böyle durumlarla karşılaşmak istemeyen kişiler gelir durumlarına göre bankalardan kredi arayışına girerler. Yapıkredi Bankası gelişmiş ürün ve hizmetleriyle her zaman müşteri odaklı bir hizmet sunmaktadır. Siz de nakit ihtiyacınızı, Yapıkredi  Bankası kredi başvurusu yaparak giderebilirsiniz.

Kredi Başvuru İşlemleri

Türkiye’nin ilk özel bankası olan Yapıkredi Bankası, uygun faiz oranlı ve uygun vadeli  kredileri ile her zaman müşterilerinin yanında olmuştur. Siz de bireysel ya da ticari ihtiyaçlarınız için  Yapıkredi  Bankası kredi başvurusu yapabilir ve kredi başvurusu için bankanın kanallarını kullanabilirsiniz.

Yapıkredi Bankası Kredi Başvuru Kanalları

Yapıkredi Bankası’na kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler bankanın geniş bir kredi kullanım çeşitliliğiyle karşılaşacaktır. Konut, taşıt, bireysel ve daha birçok kredi imkanı sunan Yapıkredi Bankası, uygun faiz oranlarıyla işlem yapmaktadır. Kişilerin Yapıkredi  Bankası kredi başvurusu için bankanın kanallarından yardım alması gerekmektedir. Bu kanalar ise;

 • Yapıkredi internet sitesi üzerinden ya da banka şubelerinden başvuruda bulunulabilir.
 • Eğer Yapıkredi müşterisiyseniz  internet şubesinden ya da mobil şubesinden başvuruda bulunabilirsiniz.
 • Yapıkredi müşteri iletişim merkezinden başvuruda bulunulabilinir.
 • Yapıkredi ATM’lerinden başvuruda bulunulabilir.
 • Sms ile başvuruda bulunabilir. Kredi türü, TCKN ve aylık gelir aralarında bir boşluk bırakılarak yazılıp 4411’e gönderebilir.

Siz de yukarıda saymış olduğumuz banka kanalları yardımıyla Yapıkredi  Bankası kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Yapıkredi Bankası Kredi  Başvuru Şartları

Yapıkredi Bankası kredi başvurusu yapmak isteyen kişilerin bankanın belirlediği bazı şartları taşıması gerekmektedir. Bu şartlar ise;

 • Kredi çeken kişilerin 18 yaşını tamamlamış olması gerekmektedir.
 • Kişinin belgelendirilebilir (SSK belgesi, vergi levhası, emekli hesabı cüzdanı gibi) bir gelirinin olması gerekmektedir.
 • Krediye başvuran kişinin kredi notunun düşük olmaması gerekmektedir.
 • Kişilerin ayrıca kredinin türüne göre bankanın belirlediği bazı şartları taşımaları gerekmektedir.

Siz de yukarıda belirtilen şartları taşıyorsanız Yapıkredi Bankası kredi başvurusu için bankanın istediğiniz kanalından başvurunuzu bankaya iletebilirsiniz.

Yapıkredi Bankası Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Yapıkredi bankası kredi başvurusu için  kişilerin bankayla paylaşması gereken bazı evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar ise;

 • Kredi başvurusunun sonucuna göre banka gelir belgesi talep etmektedir.
 • Kredi başvurusunda bulunan kişinin kira geliri varsa eğer tapu ve kira kontratı fotokopisini istenebilir.
 • Kredinin türüne göre eğer kefil gerekliyse kefil gösterilmesi istenebilir.

Yukarıda belirtilen evrakları belgeleyen kişiler,  Yapıkredi bankası kredi başvurusu için  başvuruda bulunabilir.

Yapıkredi Kredi Başvuru Sonuçları

Yapıkredi bankası kredi başvurusu yapan kişiler, sonuçlarını banka kanalları aracılığıyla öğrenebileceklerdir. Kişilerin başvuru sonuçlarını öğrendikleri bu kanallar ise;

 • Yapıkredi Bankası, başvuru sonuçlarını kişilerin bankayla paylaştıkları cep telefon numarasına SMS’le sonucu bildirmektedir.
 • Kişiler, kredi sonuçlarını ayrıca internet ya da mobil şubeleri aracılığıyla takip edebilmektedir.
 • Kişiler, 7/24  Yapıkredi Müşteri İletişim Merkezini arayarak kredi sonuçları öğrenebilirler.
 • Kişiler, eğer krediyi bir banka şubesi aracılığıyla yaptılarsa başvurdukları şube yardımıyla öğrenebilirler.
 • Kişiler, Yapıkredi web sitesi üzerinde yer alan başvuru ekranından da Yapıkredi bankası kredi başvurusu sonuçlarını öğrenebilirler.

Kredi Başvurusunda Dikkate Alınan Hususlar

Yapıkredi bankası kredi başvurusu yapan kişilerle ilgili banka, bazı hususları dikkate almaktadır. Bunlardan en önemlisi herkesinde bildiği gibi kredi notudur. Kredi notu, kredi kartı ödemeleri, geçmişte kullanılan krediler, fatura ödemeleri gibi kişinin finansal geçmişidir. Ayrıca yasal takip durumu da bankaların dikkate aldığı bir durumdur. Yani kişinin başka bir bankaya ait borcu nedeniyle takibe alınmamış olması gerekmektedir. Bunların dışında kredi çekmek isteyen kişinin mesleği, eğitim durumu, geliri gibi durumlar da bankanın dikkat ettiği hususlardandır. Siz de saymış olduğumuz hususları taşıyorsanız Yapıkredi bankası kredi başvurusu için banka kanallarından destek alabilirsiniz.

Yapıkredi Kredi Faiz Oranı: % 1,89

Adres: Levent Mah. Büyükdere Cad. Çamlık Sok. Yapı Kredi Plaza D Blok 18 Kat – 34330 Beşiktaş / İstanbul

Telefon Numarası: 444 0 444 / 0850 222 0444

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Denizbank Kredi Kartı Başvurusu

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu