in

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu

QNB Finansbank kredi kartı başvurusu yapabilmek için bazı ön koşullar mevcuttur. 18 yaşını doldurmuş olmak bu şartlardandır. Kişi 18 yaşını doldurmadı ise aile bireylerince kredi kartı sözleşmesi imzalanmalıdır. Bir başka şart ise kredi notunun bankanın değerlendirmesine göre yüksek seviyede olmalıdır. Kişi yüksek limitli kart sahibi olmak istiyorsa talep halinde gelir belgesini verebilmelidir.

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu İşlemleri

İlgi ekiplerce değerlendirme sürecine alındıktan sonra kredi notu hesaplanır. Kredi notunun değerlendirilmesi yapılırken banka açısından risklere bakılır. Buna göre az riskli gruptaki alıcılar aktif çalışma durumuna göre kredi kartı sahibi olabilir. En riskli gruptakiler teminatlı kredi kartı başvurusu yapabilir. Orta riskli kısımdakiler aktif çalışma ve gelir düzeyine bağlı olarak kart sahibi olurlar. Risk durumu oldukça az olan iyi ve çok iyi grubundakiler gelire göre yüksek limitli kredi kartı sahibi olabilirler. Diğer bankaların kullanıcısı iseniz borçların gelire göre makul seviyede olması gerekir. Kredi notu ve diğer etmenler sonucunda ortalama 15 gün içinde kart alıcıya ulaşır. Kullanımına başlanılabilir.

Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

QNB Finansbank kredi kartı başvurusu için gerekli olan bazı evraklar vardır. Genelde istisnai durumlar hariç evrak talebinde bulunulmaz. Ama eğer kişinin geliri tespit edilemezse bazı belgeler gereklidir. Bunların içinde TC kimlik numarası ve aylık net gelirin belirtildiği evraklar başta gelmektedir. Daha sonrasında çalışma durumunun belirtilmesi gerekir. Çalışma durumu bölümünde birçok seçenek vardır. Bunlar çalışmıyor, emekli, ev hanımı, öğrenci,  serbest çalışıyor şeklindedir. Ek olarak tarım, ücretli-kamu, ücretli-özel, yan gelir sahibi seçenekleri de mevcuttur. İlgili durum gerekli evrakla gösterilir. Bu kısımlar risk hesaplamasında önemlidir. Daha sonrasında son mezun olunan okul bilgisi gereklidir. Bunun da ilgili belge ile gösterilmesi gerekir. Diğer kısımda oturulan evin aile bireylerine, kişiye ait olup olmadığı belirtilmelidir. Diğer seçenekler arasında kira, lojman ve diğer seçenekler mevcuttur. Son olarak yaşanılan ilin gösterildiği belge gereklidir. Ek olarak kişinin adres bilgisini bildirmesi gereklidir. Telefon numarası ve mail gibi ek bilgilerde verilir. Günümüzde bu işlem için birçok seçenek mevcuttur.QNB Finansbank Kredi kartı başvurusu QNB Finansbank`ın tüm şubelerinden, ATM`lerinden yapılabilir. İnternet bankacılığı, QNB Finansbank mobil uygulamasından ve çağrı merkezinden de başvuru işlemi gerçekleştirilebilir.

Kredi Kartı Başvurusunda Dikkate Alınan Hususlar

QNB Finansbank Kredi kartı başvurusu yapılırken en önemli nokta gelir seviyesine göre yapmaktır. Bu kural uygulandıktan sonra yaşam stili ile ilişkili seçim yapılmalıdır. QNB Finansbank kredi kartı başvurusu yapan kişi birçok kredi kartı çeşidi görür. Bunlar QNB First kredi kartı, QNB First BÜMED ve QNB First Doctors olarak sayılabilir. Her kart ayrı ayrı avantaj sahibidir. Avantajları size en uygun olan kart seçimi yapılmalıdır.

QNB First kredi kartı birçok avantaj sahiptir bunlar; araç kiralamada cazip indirimler, QNB First kütüphane ’den kitap siparişi ayrıcalığı, Duty free harcamalarınızda 4 taksit ayrıcalığıdır. Diğer sağladığı avantajlar arasında ayrıcalıklı Digiturk paketleri, asistan hizmetleri ve indirimli havalimanı VIP transfer hizmeti, Alfred ile indirimli özel şoför ve araç bakım hizmetidir.

QNB First BÜMED karta sahip olacak olanlar da çeşitli ayrıcalıklara sahip olurlar. Bunlar araç kiralamada cazip indirimler, Ets`den uçak bileti alımlarında 1500 TL`ye kadar hediye para kazandırmasıdır. Yine QNB First kart sahipleri kütüphanesinden kitap siparişi ayrıcalığı, Duty free harcamalarınızda 4 taksit imkanı, ayrıcalıklı Digiturk paketleri ve asistan hizmetlerine sahip olurlar. İstenirse kuru temizleme hizmetinden, indirimli havalimanı VIP transfer hizmetinde de yararlanabilirler. Aynı avantajlara QNB First Doctors kullanıcıları da sahiptir. QNB Finansbank kredi kartı başvurusu yapıp QNB First Doctors, QNB First BÜMED ve QNB First kart kullanıcılarının sahip olduğu ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Faiz Oranı: %0,79

Adres: Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi Kristal Kule Binası No:215 Şişli – İstanbul

Telefon Numarası: 0850 222 0 900

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

QNB Finansbank Kredi Başvurusu

Cardfinans Kredi Kartı Başvurusu